Jak urządzić pokój dla dziecka w stylu marynistycznym?

Styl marynistyczny ciągle wraca do łask. Pewnie dlatego, że łączy w sobie klasyczny granat i bazową biel ze wspomnieniami z wakacji. Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym to świetny pomysł w pokoju rodzeństwa. Ten zestaw kolorów doskonale sprawdzi się w pokojach dziewczynek, jak i chłopców.

Pamiętaj o funkcjonalności i odpowiednim rozplanowaniu pokoju

Mam nadzieję, że nie muszę już o tym przypominać. Ale jeśli jest to pierwszy artykuł na tym blogu, na jaki trafiłaś, pamiętaj, żeby najpierw zapoznać się z poradnikiem “Jak urządzić pokój dziecka”, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę i czym się kierować w rozmieszczeniu funkcji i mebli w pokoju dziecięcym.

Określ wymagania stylu marynistycznego

Styl marynistyczny zawiera w sobie wszystko, co kojarzy nam się z morzem. Bazowa kolorystyka to biel i ciepłe beże, wiodący kolor akcentujący to granat i wszelkie wariacje na jego temat. Ciekawymi akcentami mogą być kolory beże wpadające w żółć, przypominające piasek na plaży czy ciepłe, letnie słońce. 

Jakie motywy przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o pokoju dziecięcym w stylu marynistycznym? Na pewno kotwice, statki i koła sterowe, wszystkie akcesoria związane z okrętami, liny, białe płótna, marynarskie paski, wiosła, okrągłe okienka i bielone drewno. Świetnym pretekstem do zabawy mogą być skrzynie pełne skarbów, bujany fotel dla prawdziwego wilka morskiego i słoje z piaskiem. Możemy nawet pokusić się o zbudowanie w pokoju dziecięcym małego statku – obudowy łóżka. Warto wtedy wyciąć w nim okrągłe okienka, przez które będzie można zaglądać do kajuty.

Wybierz tapetę z pasującym wzorem i dobierz do niej dodatki

Lajka Studio ma w swojej ofercie bajeczną tapetę, która idealnie wpisze się w tę stylistykę – to tapeta Morskie Opowieści. Jest na niej wszystko, co konieczne – zatopiony okręt, wodorosty, pływające morskie stwory na czele z naprawdę wielkim wielorybem, a nawet latarnia morska i zachodzące słońce. Z tą tapetą w pokoju dziecięcym poczujecie się jak w samym środku “Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi”.

Jak dobrać dodatki do tak wyrazistej tapety? Ogólne zasady przedstawiłam już w jednym z poprzednich artykułów. Tutaj pokażę Wam pięć dodatków, które zestawiłam z morską tapetą. Efekt końcowy możecie zobaczyć na załączonej wizualizacji.

moodboard -pokój marynistyczny
pokój marynistyczny - moodboard

Fotel bujany – pozwoli Twojemu dziecku poczuć się zupełnie jak na wzburzonych, morskich falach.

Niebieski dywan z motywem fal – dołóż do tego niebieski dywan udający fale, i możecie z powodzeniem bawić się w wilków morskich!

Bambusowa lampa i wiklinowy kosz – postaw na naturalne materiały, które dodadzą wnętrzu dzikości i pozwolą poczuć się jak na łonie natury.

Skrzynia na zabawki – to fantastyczny pretekst do zabawy w piratów! Schowaj tam skarb, narysuj mapę i odkrywajcie na nowo znane już zabawki.

Poduszki z morskimi motywami – całości aranżacji dopełnią poduchy z kotwicami i muszlami, które możesz położyć na łóżku i fotelu, ale podczas zabawy mogą też być statkami!

tapeta Morskie opowieści
tapeta dziecięca Morskie opowieści - wizualizacja
Katarzyna Zarosa

Katarzyna Zarosa

Jestem architektem i projektantem wnętrz. Prowadzę autorską pracownię Zarosa Studio, w której zajmuję się projektami wnętrz mieszkalnych, a na moim Instagramie @zarosa.studio edukuję i uświadamiam o pracy projektanta wnętrz i o tym, jak ważna jest dobrze zaplanowana przestrzeń.