Jak urządzić pokój dla dziecka w stylu leśnym?

Wybór stylu to bardzo ważna decyzja - jeśli zaczniesz od jego zdefiniowania, łatwiej będzie Ci zachować spójność w całym pokoju. Możliwości jest bardzo wiele - w tym artykule omówię, jak stworzyć pokój dziecka w stylu leśnym.

Pamiętaj o funkcjonalności i odpowiednim rozplanowaniu pokoju

Przede wszystkim pamiętaj, że nawet najpiękniejszy, ale niespełniający podstawowych funkcji pokój nie będzie dobrze służył Twojemu dziecku. Kluczowe dla wygodnego i przyjemnego korzystania z pokoju dziecięcego jest odpowiednie rozplanowanie poszczególnych elementów – pisałam o tym w artykule „Jak urządzić pokój dziecka? – poradnik”.

Określ wymagania stylu leśnego

Kolejny krok to określenie cech, jakie posiada aranżacja w stylu leśnym. Możesz sobie pomóc, wpisując w Google grafika lub Pinteresta zbliżone hasła. Oglądaj i inspiruj się, tym, co zobaczysz, ale pamiętaj – inspiracji nigdy nie da się przenieść do Twojej rzeczywistości w całości! Dlatego odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

  • Jakie kolory dominują zwykle w aranżacjach pokoju w stylu leśnym? Zielenie, biel, brązy?
  • Jakie materiały są najczęściej używane w takich aranżacjach? Tkaniny, naturalne drewno, wiklina, rośliny?
  • Jakie motywy dominują? Drzewa, zwierzęta leśne, dziuple z ptakami, pniaki, różne liście?

Wypisz sobie te elementy i zastanów się, które z nich są Wam potrzebne, które z nich Ci się podobają, a które nie. Które z nich chętnie umieściłabyś w pokoju swojego dziecka, a które niekoniecznie? I, ostatecznie, które z nich się w Waszej przestrzeni zmieszczą?

Wybierz tapetę z pasującym wzorem i dobierz do niej dodatki

W ofercie Lajka Studio są do wyboru dwie tapety, które fantastycznie sprawdzą się w leśnej aranżacji pokoju dziecięcego: Malowaliście i Sarny na darni. Są to tapety o małych, powtarzalnych wzorach, które z powodzeniem można umieścić również w małym pokoju dziecięcym. Malowaliście występuje w dwóch wariantach kolorystycznych, nie musisz się więc obawiać, że ciemnozielony kolor przytłoczy mały pokój Twojego dziecka.

Malowaliście to jedna z moich ulubionych tapet - oprócz tego, że jest piękna, i ma fantastyczną historię - powstała przez odbicie tych liści na kartce! - ma dodatkowo walory edukacyjne. Każda z roślin jest podpisana, więc Twoje dziecko może poznawać naturę nawet w wyjątkowo deszczowy dzień.

  • 110,00 170,00  (m2) Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
  • 140,00 190,00  (m2) Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
  • 140,00 190,00  (m2) Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
  • 140,00 190,00  (m2) Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Teraz ostatni krok: dobór dodatków. Jeden ze sposobów na skuteczny i bezproblemowy dobór dodatków pokazałam w artykule „Jak dobrać dodatki do pokoju dziecięcego?”, więc jeśli jeszcze go nie czytałaś, koniecznie to zrób. Tutaj przedstawię kilka dodatków, które moim zdaniem świetnie sprawdzą się w pokoju w stylu leśnym.

Tapeta sarenki
tapeta dziecięca Sarny na darni - wizualizacja

Półka-drzewo – tego typu duży regał świetnie sprawdzi się na gładkiej ścianie lub nad łóżkiem.

Stołek-pieniek – to świetna alternatywa dla pomocniczych stołeczków czy krzesełek. Oczywiście nie zastąpi krzesła z regulacją wysokości i podnóżkiem.

Lampa-konar – zawieszona odpowiednio wysoko, może dać surowy, leśny klimat całemu wnętrzu. Uważaj tylko, żeby nie stała się huśtawką 🙂

Pościel w leśny wzór – to świetne uzupełnienie leśnej aranżacji. Pamiętaj, żeby wybrać taką z delikatnym wzorem i w jasnych kolorach, żeby nie konkurowała z tapetą.

Dywan-mech – jak najłatwiej poczuć las pod stopami? Połóż na podłodze mięciutki dywan w zielonym kolorze, a będziecie mieć wrażenie, że chodzicie po mchu.

Jak podoba Ci się takie rozwiązanie? Koniecznie daj nam znać w komentarzu! A jak urządzisz już pokój w stylu leśnym dla swojego dziecka, nie zapomnij podzielić się z nami zdjęciami!

Picture of Katarzyna Zarosa

Katarzyna Zarosa

Jestem architektem i projektantem wnętrz. Prowadzę autorską pracownię Zarosa Studio, w której zajmuję się projektami wnętrz mieszkalnych, a na moim Instagramie @zarosa.studio edukuję i uświadamiam o pracy projektanta wnętrz i o tym, jak ważna jest dobrze zaplanowana przestrzeń.